0 552 255 85 55

Online Terapi

Yazı Boyutu

ONLİNE TERAPİ NEDİR?

Online terapi, kişisel birtakım nedenlerden dolayı doktor veya psikolog ile görüşme imkânı olmayan kişiler için gerçekleştirilen bir terapidir. Online terapi danışmanlık merkezimize ilk defa başvuran danışana yapılmaz. Danışan en az bir kez uzman ile yüz yüze görüşme gerçekleştirmiş olmalıdır ve terapist danışanın terapiye uygunluğuna onay verildikten sonra online terapi online psikolog eşliğinde yapılmaya başlanmaktadır. Yüz yüze gerçekleştirilen terapilerdeki etik kurallar online terapi için de geçerlidir.

Bunun yanı sıra görüşmelerin gizliliği doğrultusunda görüntü ve ses kaydı alınmamasına dair de bir sözleşme yapılır. Bu bahsi geçen aşamalar gerçekleştirildikten sonra görüşmeler başlar. Kliniğimiz her zaman yüz yüze yapılan görüşmeleri önermektedir, online randevu hizmeti sadece mecbur kaldığınız durumlar için bir seçenektir.

Bunlar ; yüz yüze konuşmaktan çekindiğiniz durumlarda , şehir dışında bulunduğumuz durumlarda , yalnız bırakamayacağımız kişilerin olması durumunda vb. durumlardadır.